Ana sayfa. / işler / ant media server

Ant Media Server

Landing Page

brief

Kullanıcılarına ultra düşük gecikmeli canlı yayın hizmetleri sunan medya serverı Ant Media, web sitesini kullanıcı deneyimini merkeze alarak geliştirmemizi talep etti. Firmalara streaming server altyapısı sağlayan ve B2B iletişim dinamiklerine uygun olarak web sitesinin yenilenmesini arzulayan Ant Media Server için kapsamlı bir çalışma hazırlandı.

yaklaşım

Hedef kitlesinin büyük bir çoğunluğunu yayıncıların yanı sıra; online veri akışı, görüntü akışı ve ses akışı ihtiyacı olan kurumsal markaların oluşturduğu Ant Media’nın hedef kitlesine uygun olarak UX&UI temelinde analizler gerçekleştirdik. Niş bir hedef kitle olmasının farkında olarak çalışma stratejimizi planladık. Tasarım ve yazılım aşamalarında kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi ve bounce rate oranlarını düşürmeyi amaçladık.

sonuçlar

Ant Media için hazırladığımız sayfaları yayına almamızla birlikte ilgili sayfalarda bounce rate oranında %75 oranında düşüş gözlendi. Page speed oranında %27 oranında artış oldu. Development çalışmalarını gerçekleştirdiğimiz sayfaların indekslenme hızı %34 arttı. Çalışmalarımız sonrasında UX&UI kapsamında kullanıcı deneyimini B2B iletişim kriterlerine uygun olarak iyileştirdik.  Böylelikle SERP’lerde daha üst sıralarda listelenen sayfalar oluşturulmasına katkı sağladık ve Ant Media web sitesinin SEO açısından güçlü bir web site olmasına destek olduk. Hedef kitlenin alışkanlıklarına ve ihtiyaçlarına uygun tasarladığımız landing pageler ile ziyaretçi sürelerinin uzamasına yardımcı olduk. 

antmedia-server
İnsan ağı ikonu.
% 0

bounce rate düşüşü

erişim ikonu
% 0

page speed artışı

Takipçi ikonu.
% 0

indekslenme hızı artışı

İnsan ağı ikonu.
% 0

bounce rate düşüşü

erişim ikonu
% 0

page speed artışı

Takipçi ikonu.
% 0

indekslenme hızı artışı