hayal gücü ve zekayı

aynı potada eritiyor, kreatif bir bakış açısıyla
işlerimizi hayata geçiriyoruz!

Mor renkli bir simge.

 Sosyal medya hesaplarımızda etkileşim oranımızı %58, erişim oranımızı ise %32 arttırdık. Takipçi sayımız da ise %18’lik bir organik artış yaşayarak başarılı bir iletişim süreci yaşadık.

 Hazırladığımız web sitesini yayına almamızla birlikte page speed oranında %32 artış gözlemlendi. Sitemizin indekslenme hızı %59 arttı ve gelen ziyaretçilerin siteden hemen çıkmasında %81 oranında düşüş oldu. Böylelikle Google üzerinden yüksek puan alarak hem arama alanında SEO avantajı yarattık hem de site içerisindeki hızlı akış ile ziyaretçi süremizi yüksek tuttuk.
 İlanımızın yayımlanmasından sonra aldığımız sonuçlar hem bizleri hem de Shangri-La Bosphorus İstanbul’u oldukça mutlu etti. İlan yayınının sonrasında restoranla rezervasyon için iletişime geçen müşteri sayısında %32 oranında artış gözlemlendi.

B2B kitlede 38.468 gösterim elde ettik. CTR oranı %0.62, lead dönüşüm oranı ise %3 oranında tamamlayarak bütçeden maksimum oranda fayda ürettik.

 Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 11 lansmanı özelinde hazırladığımız outdoor çalışmalarımız ile ürün bilinirlik düzeyini %47’ye, Windows 11’in dijital mecralarda aranma oranının %35’e arttırdık. Çalışmalarımız 278 farklı outdoor reklam alanında yayınlanmasıyla lansman sürecinde ciddi bir görünürlük elde ettik.
  İşletim sistemine hızlı geçişin rakiplerden ayrışmak açısından önemli olduğunun bilincinde olarak buna yönelik iletişimi artırmayı hedefledik. Bunun yanında cihaz özelliklerini trendlere uygun görsel tasarım ve captionlarla bütünleştirerek iletişimi yönetmek istedik. Kurguladığımız stratejiyi gaming ile de harmanlayarak iletişimi yönetmeyi amaçladık.
Site yeni haliyle yayına alındıktan sonra page speed oranında %26 ve sitenin indekslenme hızında %47 artış oldu. Bounce rate oranında iyileştirme yapmamız sonucunda ziyaret eden potansiyel müşterilerin siteden hemen çıkma oranında %73 düşüş oldu.
Reklam kampanyalarımız sonucunda toplamda 2.551.981 gösterime ve %0,71’lik bir CTR oranına ulaşarak markamızın dijital kanallarda pozitif olarak etkilendiğini gözlemledik.
Toplam 8 farklı Youtube kanalı ile işbirliği yaptık. Çekilen deneyim odaklı videolarla organik olarak 1.543.321 gösterim elde ettik.
Kullanıcıların daha çok konuştuğu alanları tespit ederek iletişim sürecini başlattık. Ana mecralar olarak forumları ve kapalı grupları kullanmaya karar verdik. Bu mecralarda yer alan kanaat önderleri ve mecralar ile işbirliği sağlayarak marka hakkında dijital PR çalışması gerçekleştirdik.
Hedef kitlenin ilgili ile takip ettiği teknoloji influencer’larına yönlenerek etki düzeylerine yönelik araştırmalar gerçekleştirdik. Bulduğumuz sonuçları karşılaştırarak işbirliği yapacağımız influencer’ı belirledik. Ürünü deneyimlemesini sağlayarak video üretim aşamalarında yer aldık.
Sitemizi 1 ay gibi kısa bir sürede Türkçe ve İngilizce dil desteği ile yayına aldık. Uluslararası kargo, kredi kartı ile ödeme seçeneği ve hızlı müşteri desteği ile ANATOLİ müşterilerine yeni yüzüyle hizmet vermeyi bekliyor.
Yaptığımız çalışmalarla AHL Park ve kullanıcılar arasında bir köprü görevi üstlenerek markanın hedef kitlesini arttırmayı başardık. Alışveriş merkezini geleneksel ve dijital ortamlarda aktif bir hale getirerek bilinirliğini yükselttik.
Telefon alırken neyi önemseriz diye düşündük. Kamera mı? Selfie severler için LG’nin harika kamerasını anlattık. Oyun performansı? LG’nin üstün performansını dijital videolarımızda işledik. Bu içerikleri ilgilenen kitlelerle buluşturduk. Satın alma süreçlerine etkisini kısa süre içerisinde, hep beraber izledik.

Sosyal medya iletişimi ile akademisyenler, sektör profesyonelleri ve ilgili lisans bölümü öğrencilerinden oluşan 200 binden fazla kişiye ulaştık. Web site üzerinden kayıtlar toplayarak etkinliğe yaklaşık 1.500 kişinin katılımını sağladık. 

 Kampanya sonunda teaser sürecinde beklenen merakı yarattık ve insanlar Astronot’un kim olduğu ile ilgili merak duymaya başladılar. Kampanyamız yapmış olduğumuz içerik seedingleri ile 3.318.219insana erişti. Videolarımız tüm networklerde 73299 etkileşim.
 Hazırlamış olduğumuz film pek çok networkte paylaşıldı. QNET ve paydaşlarının beğendiği dijital bir içerik oldu. Bu içerik 1 günde çekildi ve film çekilmeden önce müşteri bizi çok iyi misafir etti. Film 7 günde montajlanarak, 1 günde arter effect’lenerek yayına hazır geldi.
 Bizler de Karbonsuz bir sektörün faydalarını anlatmak için onlar için, “veriye dayalı” bir sosyal medya stratejisi hazırladık. Bu strateji dolayısıyla, Shura veri ile takipçilerini daha fazla bilgilendirmeye başladı.
SEO açısından revize edilen yazılarla sitenin toplam trafiğinde %37 oranında artış oldu. Ayrıca yine sitenin bouncerate oranı düşerek, site üzerinden soru soran “danışan ziyaretçi” artışı gözlemlendi.
Türkiye’de yaşayan 700 bin kişiye ve global anlamda yaklaşık 1.5 milyon kişiye Uluslararası Yeşilay Federasyonu’nun global gücünü gösterdik.
Anneler Günü için ilgili kitlenin nerelerde olduğunun farkındaydık. Kadın forumları ve anne-çocuk grupları için unique içerikler ürettik. Bunun yanında sözlüklerde ve liste içerik sitelerini de boş geçmedik. Yaptığımız tüm çalışmaların başrolünde ise reklam filmimiz vardı.
Süper bir e-ticaret sitemiz oldu. Biz çok beğendik. SEO alt yapısını kuvvetli olan bu sitenin doğal aramalardan aldığı trafik ciddi derecede artış gösterdi. Site Alexa verilerine göre 1 yıl içerisinde çok hızlı bir yükseliş gösterdi.
Birbirinden ünlü oyuncularla anlaştık, onların nedenlerini kendi ağızlarından dinledik. Tabii onların geniş hayran kitlesi de bu akıma tepkisiz kalmadı, onlar da nedenini anlattı.
Film marka tarafından beğenilmesi sonrasında, Arapça ve İngilizce versiyonlarını hazırladık. Bu film 2 günde çekildi ve İstanbul tam manasıyla alt üst edildi. QNET ile çalışmak bizim için her zaman keyifli olmuştur. Film 15 günde montajlanarak, yayına hazır hale getirildi.
Ant Media için hazırladığımız sayfaları yayına almamızla birlikte ilgili sayfalarda bounce rate oranında %75 oranında düşüş gözlendi. Page speed oranında %27 oranında artış oldu. Development çalışmalarını gerçekleştirdiğimiz sayfaların indekslenme hızı %34 arttı. Çalışmalarımız sonrasında UX&UI kapsamında kullanıcı deneyimini B2B iletişim kriterlerine uygun olarak iyileştirdik. Böylelikle SERP’lerde daha üst sıralarda listelenen sayfalar oluşturulmasına katkı sağladık ve Ant Media web sitesinin SEO açısından güçlü bir web site olmasına destek olduk. Hedef kitlenin alışkanlıklarına ve ihtiyaçlarına uygun tasarladığımız landing pageler ile ziyaretçi sürelerinin uzamasına yardımcı olduk.