hayal gücü ve zekayı

aynı potada eritiyor, kreatif bir bakış açısıyla
işlerimizi hayata geçiriyoruz!

Mor renkli bir simge.

 Sosyal medya hesaplarımızda etkileşim oranımızı %58, erişim oranımızı ise %32 arttırdık. Takipçi sayımızda ise %18’lik bir organik artış yaşayarak başarılı bir iletişim süreci yaşadık.

 Hazırladığımız web sitesini yayına almamızla birlikte page speed oranında %32 artış ve sitemizin indekslenme hızında %59 artış sağladık, bunun beraberinde gelen ziyaretçilerin siteden direkt çıkış oranında %81 oranında düşüş gözlemledik. Tüm bunların getirdiği avantajlar sayesinde Google üzerinden yüksek puanlı arama alanında ve SEO gelişiminde avantaj sağladık.
İlanımızın yayımlanmasından ardından restarona rezervasyon için iletişime sağlayan potansiyel müşteri konusunda %32 oranında artış elde ettik. Bu organik ve dinamik sonuç hem bizler hem de Shangi-La Bosphorus İstanbul için olumluluk yarattı.
B2B kitlede 38.468 gösterim elde ettik. CTR oranı %0.62, lead dönüşüm oranı ise %3 oranında tamamlayarak bütçeden maksimum oranda fayda ürettik.
 Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 11 lansmanı özelinde hazırladığımız outdoor çalışmalarımız ile ürün bilinirlik düzeyini %47’ye, Windows 11’in dijital mecralarda aranma oranının %35’e arttırdık. Çalışmalarımız 278 farklı outdoor reklam alanında yayınlanmasıyla lansman sürecinde ciddi bir görünürlük elde ettik.
İşletim sistemine hızlı geçişin rakiplerden ayrışmak açısından önemli olduğunun bilincinde olarak buna yönelik iletişimi artırmayı hedefledik. Bunun yanında cihaz özelliklerini trendlere uygun görsel tasarım ve captionlarla bütünleştirerek iletişimi başarılı şekilde yönettik. Kurguladığımız stratejiyi gaming birleşimiyle olumlu şekilde yönettik.
Site güncel haliyle yayına alındıktan sonra page speed oranında %26 ve sitenin indekslenme hızında %47 artış oldu. Bounce rate oranında iyileştirme yapmamız sonucunda ziyaret eden potansiyel müşterilerin siteden hemen çıkma oranında %73 düşüş gözlemledik.
Reklam kampanyalarımız sonucunda toplamda 2.551.981 gösterime ve %0,71’lik bir CTR oranına ulaşarak markamızın dijital kanallarda pozitif olarak etkilendiğini gözlemledik.
Toplam 8 farklı Youtube kanalı ile işbirliği yaptık. Çekilen deneyim odaklı videolarla organik olarak 1.543.321 gösterim elde ettik.
Kullanıcıların daha çok konuştuğu alanları tespit ederek iletişim sürecini başlattık. Ana mecralar olarak forumları ve kapalı grupları kullanmaya karar verdik. Bu mecralarda yer alan kanaat önderleri ve mecralar ile işbirliği sağlayarak marka hakkında dijital PR çalışması gerçekleştirdik.
Hedef kitlenin ilgili ile takip ettiği teknoloji influencer’larına yönlenerek etki düzeylerine yönelik araştırmalar gerçekleştirdik. Bulduğumuz sonuçları karşılaştırarak işbirliği yapacağımız influencer’ı belirledik. Ürünü deneyimlemesini sağlayarak video üretim aşamalarında yer aldık.
Uluslararası kargo, kredi kartı ile ödeme seçeneği ve hızlı müşteri desteği gibi unsurlarla ANATOLI’nın müşterilerine yeni yüzüyle hizmet vermesini amaçladık. Dijital ortamda yenilikçi bakış açısı ile kitlelerinin ilgisini çektiğini gözlemledik.
Yaptığımız çalışmalarla AHL Park ve kullanıcılar arasında bir köprü görevi üstlenerek markanın hedef kitlesini arttırmayı başardık. Alışveriş merkezini geleneksel ve dijital ortamlarda aktif bir hale getirerek bilinirliğini yükselttik.
Telefon alırken neyi önemseriz diye düşündük. Kamera mı? Selfie severler için LG’nin harika kamerasını anlattık. Oyun performansı? LG’nin üstün performansını dijital videolarımızda işledik. Bu içerikleri ilgilenen kitlelerle buluşturduk. Satın alma süreçlerine etkisini kısa süre içerisinde, hep beraber izledik.
Sosyal medya iletişimi ile akademisyenler, sektör profesyonelleri ve ilgili lisans bölümü öğrencilerinden oluşan 200 binden fazla kişiye ulaştık. Web site üzerinden kayıtlar toplayarak etkinliğe yaklaşık 1.500 kişinin katılımını sağladık. 
Kampanya sonunda teaser sürecinde beklenen merakı yarattık ve insanlar Astronot’un kim olduğu ile ilgili merak duymaya başladılar. Kampanyamızda yapmış olduğumuz içerik seedingleri ile 3.318.219 insana eriştik.  
 Hazırlamış olduğumuz film pek çok networkte paylaşıldı. QNET ve paydaşlarının beğendiği dijital bir içerik oldu. Bu içerik 1 günde çekildi ve film çekilmeden önce müşteri bizi çok iyi misafir etti. Filmi 7 günde montajlanarak, 1 günde arter effect’lenerek yayına hazır hale getirdik.
 Bizler de Karbonsuz bir sektörün faydalarını anlatmak için onlar için, “veriye dayalı” bir sosyal medya stratejisi hazırladık. Bu strateji dolayısıyla, Shura veri ile takipçilerini daha fazla bilgilendirmeye başladı.
SEO açısından revize edilen yazılarla sitenin toplam trafiğinde %37 oranında artış oldu. Ayrıca yine sitenin bouncerate oranı düşerek, site üzerinden soru soran “danışan ziyaretçi” artışı gözlemlendi.
Türkiye’de yaşayan 700 bin kişiye ve global anlamda yaklaşık 1.5 milyon kişiye Uluslararası Yeşilay Federasyonu’nun global gücünü gösterdik.
Anneler Günü için ilgili kitlenin nerelerde olduğunun farkındaydık. Kadın forumları ve anne-çocuk grupları için unique içerikler ürettik. Tüm çalışmaların başrolünde ise reklam filmimiz vardı. Bunu, sözlükler ve liste içerik siteleriyle destekledik.
Kullanışlı ve nitelikli bir e-ticaret sitemiz oldu. SEO alt yapısını kuvvetli olan bu sitenin doğal aramalardan aldığı trafik ciddi derecede artış gösterdi. Site Alexa verilerine göre 1 yıl içerisinde hızlı bir ivme kazandı. SEO alt yapısının web sitesi trafiğini nasıl etkilediğini birlikte izledik.
Yeşilay, “#BirNedenimVar“ sigarayı bırakıp, sağlıklı bir yaşama başlamak için insanlar nedenlerini paylaşsınlar beklentisini açıklamıştı. Bu sayede birbirinden ünlü oyuncularla anlaştık, onların nedenlerini kendi ağızlarından dinledik.
Film marka tarafından beğenilmesi sonrasında, Arapça ve İngilizce versiyonlarını hazırladık. Bu film 2 günde çekildi ve İstanbul tam manasıyla alt üst edildi. QNET ile çalışmak bizim için her zaman keyifli olmuştur. Filmi 15 günde montajlayarak, yayına hazır hale getirdik.
Ant Media için hazırladığımız sayfaları yayına almamızla birlikte ilgili sayfalarda bounce rate oranında %75 oranında düşüş gözlendi. Page speed oranında %27 oranında artış oldu. Development çalışmalarını gerçekleştirdiğimiz sayfaların indekslenme hızı %34 arttı. Çalışmalarımız sonrasında UX&UI kapsamında kullanıcı deneyimini B2B iletişim kriterlerine uygun olarak iyileştirdik. Ant Media web sitesinin SEO açısından güçlü bir web site olmasına destek olduk.