hayal gücü ve zekayı

aynı potada eritiyor, kreatif bir bakış açısıyla
işlerimizi hayata geçiriyoruz!

Mor renkli bir simge.

Acun Medya’nın da gücünü kullanabilecek şekilde, Acun kurumsal kimliğine yakın görseller seçilerek form reklamları yapılması planlandı. Bu form kampanyası optimizasyon süreçleri tamamlanarak, yayına alındı. Kampanya süresince Acun Medya ekibi ile satış süreçlerinin denetlenmesine kadar bir çok açıdan yakın çalışıldı

AJet, yenilenen ve değişen kimliğini Ramazan Bayramı kutlamasıyla birleştirerek anlatabileceğimiz bir masaüstü film çalışması istedi. Bayramın birleştirici gücünden esinlenerek çıktığımız yolda, kavuşma hikayelerini ilk bayram heyecanı ile birleştiren bir anlatıma yöneldik. AJet için hazırlamış olduğumuz Ramazan Bayramı masaüstü film çalışmasıyla, markanın yenilenen yapısını hedef kitleyle buluşturarak daha görünür olmasını sağladık.

 Bizler de Karbonsuz bir sektörün faydalarını anlatmak için onlar için, “veriye dayalı” bir sosyal medya stratejisi hazırladık. Bu strateji dolayısıyla, Shura veri ile takipçilerini daha fazla bilgilendirdi.

Türkiye’de yaşayan 700 bin kişiye ve global anlamda yaklaşık 1.5 milyon kişiye Uluslararası Yeşilay Federasyonu’nun global gücünü gösterdik.

Helal tatil konsepti üzerinde otel, uçak ve transfer hizmeti sunan Namila markası için “awareness” odaklı marka ve kampanya tanıtımlarının gerçekleştirilmesi. Markayı ve kampanyaları hızlı bir deneyim sunmak maksadıyla “Short” videolar özelinde Facebook/Instagram, Youtube, Tiktok ve Ana Akım Medya’da tanıtımlarının gerçekleştirilmesini amaçladık. Yapılan video çalışmalarında 1 aylık bir süre içinde 30M’a yakın gösterim elde ederek 1M’dan fazla Web Sitesine trafik gerçekleştirdik. Marka bilinirliğimizi sosyal mecralarda ve sektörel bilinirlik odağında %81 oranında arttırdık. Bunun yanı sıra sitemize ziyaret gerçekleştiren kullanıcılar özelinde tekrar hedefleme yaparak %9,46 oranında geri dönüş sağladık.

SEO açısından revize edilen yazılarla sitenin toplam trafiğinde %37 oranında artış oldu. Ayrıca yine sitenin bouncerate oranı düşerek, site üzerinden soru soran “danışan ziyaretçi” artışı gözlemlendi.

İletişim sürecimiz boyunca doğru ve planlı stratejimiz ile gayet iyi veriler elde ettik. Sosyal medya hesaplarımızda etkileşim oranımızı %58, erişim oranımızı ise %32 arttırdık. Takipçi sayımızda ise %18’lik bir organik artış yaşayarak başarılı bir iletişim süreci yaşadık.

Yazılım aşamasında titiz çalışarak responsive, yüklenme hızı yüksek ve fonksiyonel bir web sitesini hayata geçirmeyi amaçladık. Hazırladığımız web sitesini yayına almamızla birlikte page speed oranında %32 artış ve sitemizin indekslenme hızında %59 artış sağladık, bunun beraberinde gelen ziyaretçilerin siteden direkt çıkış oranında %81 oranında düşüş gözlemledik. Tüm bunların getirdiği avantajlar sayesinde Google üzerinden yüksek puanlı arama alanında ve SEO gelişiminde avantaj sağladık.

İlanımızın yayımlanmasından ardından restarona rezervasyon için iletişime sağlayan potansiyel müşteri konusunda %32 oranında artış elde ettik. Bu organik ve dinamik sonuç hem bizler hem de Shangi-La Bosphorus İstanbul için olumluluk yarattı.

Yazılım ve tassarım aşamasında web sitesinin performansını artırmanın yanı sıra, kullanıcıların aradıkları ürünü hızlı bir şekilde bulmalarını sağlayacak yeni bir ara yüz tasarlandı.

Kitlenin sevdiği eğlenceli iletişim tonu ve görselliği ana unsur olarak belirledik. Mecraların yan özelliklerini de aktif olarak kullanarak çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sonucunda günlük ortalama olarak etkileşimde %19, erişimde %33 artış sağladık.

Birçok farklı temel çizim ve renk kombinasyonu kullanılarak markanın kendini en iyi ifade edebileceği seçeneğin bulunmasını hedefledik. Sektördeki yaygın kullanımın aksine, nötr pastel tonlardan ve logo altı slogan kullanımından uzak durduk ve özgünlüğü amaçladık.

Dijital müzecilik, ve görüntü sistemleri alanlarında yer alan ASTEL, farklı markalarını tek bir kurumsal web site çatısı altında toplanmasını talep etti. Çatı marka altında yer alan diğer markalarının görsel zenginliği ön plana çıkarabileceğimiz bir web site arayüzü hazırladık. Kullanıcıların çatı marka altında tüm markalara kolaylıkla erişebileceği bir site link ağacı kurguladık.  Astel için gerçekleştirdiğimiz back-end ve front-end çalışmalarımızla indekslenen, SEO puanı yüksek bir web site yapısı kurguladık. Organik trafiği 3,4x artırdık.

Kelebek Mobilya yeni markası Kelebek KIDS için sosyal medya yönetimi, içerik stratejisi ve topluluk yönetimi talep etti. Yaptığımız çalışmalar ile Kelebek KIDS sosyal medya hesaplarındaki etkileşim oranını %78, erişim oranını %86 artırdık. Takipçi sayısındaki organik artış oranı ise %91 oldu.

HP, Türkiye ve Suudi Arabistan pazarları için B2B partnerleri özelinde dijital reklam kampanyalarının yürütülmesini istedi. 2,5 yılı aşkın bir süredir devam eden projeler çerçevesinde Google SEM, YouTube, Facebook, Instagram, LinkedIn ve daha birçok platform kullanılarak, farklı kreatif ve hedef kitlelerin kombinasyonlarıyla yüzlerce kampanya oluşturduk. 50’den fazla partner için Türkçe, İngilizce ve Arapça yapılan reklamlarda milyonlarca gösterim, on binlerce tıklanma ve yüzlerce dönüşüm elde ettik.

4 farklı Instagram fenomeni ile yapılan çalışmalar sonucunda toplamda 1.789.320 organik gösterim elde ettik. Markanın sosyal medya hesabında %27 organik takipçi artışı sağladık.

Çekilen reklam filmi YouTube’da, ana akım dijital mecralarda ve popüler sosyal medya hesaplarında yayınlanarak geniş bir kitleye erişilmesi hedeflendi.Yapılan çalışmalar sonucunda 3 milyondan fazla görüntüleme alındı. Ayrıca 1 milyondan fazla kullanıcının videomuzu izlemesi ve 14 binden fazla da etkileşim alınması sağlandı.

Wee Baby özelinde yaptığımız çalışma ile ürün bilinirlik düzeyini %43 oranında, ürün açıklama kısmı okunmasını %38 oranında artırdık. Çalışmalarımız 9 farklı pazar yerlerinde yayınlandı.

Keleşoğlu Holding, “Deniz İstanbul” projesini dijital ortamda ön plana çıkarmak  için dikkat çekici görseller üretilmesini istiyordu. Dijital reklam süreçlerinde farklı pazarlar ve hedef kitleler odağında kullanılabilmesi için çeşitli dillerde “banner” görselleri ürettik.

Alternatif logo tasarımlarıyla, marka farklı seçenekler içerisinden seçim yapabileceği, güncel trendlere uygun logolar ürettik. Ege’nin zengin doğasını ve kültürünü yansıtan çalışmalar hazırladık. Casamimosa için hazırladığımız logo ve websitesini yayına almamızla birlikte ilgili sayfalarda bounce rate oranında %85 oranında düşüş gözlendi. Page speed oranında %37 oranında artış oldu. Development çalışmalarını gerçekleştirdiğimiz sayfaların indekslenme hızı %54 arttı. Çalışmalarımız sonrasında UX&UI kapsamında kullanıcı deneyimini B2B iletişim kriterlerine uygun olarak iyileştirdik.  

İşletim sistemine hızlı geçişin rakiplerden ayrışmak açısından önemli olduğunun bilincinde olarak buna yönelik iletişimi artırmayı hedefledik. Bunun yanında cihaz özelliklerini trendlere uygun görsel tasarım ve captionlarla bütünleştirerek iletişimi başarılı şekilde yönettik. Kurguladığımız stratejiyi gaming birleşimiyle olumlu şekilde yönettik.
Site güncel haliyle yayına alındıktan sonra page speed oranında %26 ve sitenin indekslenme hızında %47 artış oldu. Bounce rate oranında iyileştirme yapmamız sonucunda ziyaret eden potansiyel müşterilerin siteden hemen çıkma oranında %73 düşüş gözlemledik.
Film marka tarafından beğenilmesi sonrasında, Arapça ve İngilizce versiyonlarını hazırladık. Bu film 2 günde çekildi ve İstanbul tam manasıyla alt üst edildi. QNET ile çalışmak bizim için her zaman keyifli olmuştur. Filmi 15 günde montajlayarak, yayına hazır hale getirdik.

Ant Media için hazırladığımız sayfaları yayına almamızla birlikte ilgili sayfalarda bounce rate oranında %75 oranında düşüş gözlendi. Page speed oranında %27 oranında artış oldu. Development çalışmalarını gerçekleştirdiğimiz sayfaların indekslenme hızı %34 arttı. Çalışmalarımız sonrasında UX&UI kapsamında kullanıcı deneyimini B2B iletişim kriterlerine uygun olarak iyileştirdik. Ant Media web sitesinin SEO açısından güçlü bir web site olmasına destek olduk. Böylelikle SERP’lerde daha üst sıralarda listelenen sayfalar oluşturulmasına katkı sağladık ve Ant Media web sitesinin SEO açısından güçlü bir web site olmasına destek olduk.

Reklam kampanyalarımız sonucunda toplamda 2.551.981 gösterime ve %0,71’lik bir CTR oranına ulaşarak markamızın dijital kanallarda pozitif olarak etkilendiğini gözlemledik.

Deneyim odaklı bir pazarlama stratejisi hazırladık .Toplam 8 farklı Youtube kanalı ile işbirliği yaptık. Çekilen deneyim odaklı videolarla organik olarak 1.543.321 gösterim elde ettik.

B2B kitlede 38.468 gösterim elde ettik. CTR oranı %0.62, lead dönüşüm oranı ise %3 oranında tamamlayarak bütçeden maksimum oranda fayda ürettik.

İşletim sistemini cihazla birlikte kullanarak tüketici zihninde daha da somutlaşmasını amaçladık. Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 11 lansmanı özelinde hazırladığımız outdoor çalışmalarımız ile ürün bilinirlik düzeyini %47’ye, Windows 11’in dijital mecralarda aranma oranının %35’e arttırdık. Çalışmalarımız 278 farklı outdoor reklam alanında yayınlanmasıyla lansman sürecinde ciddi bir görünürlük elde ettik.

Sitemizi 1 ay gibi kısa bir sürede Türkçe ve İngilizce dil desteği ile yayına aldık. Uluslararası kargo, kredi kartı ile ödeme seçeneği ve hızlı müşteri desteği gibi unsurlarla ANATOLI’nın müşterilerine yeni yüzüyle hizmet vermesini amaçladık. Dijital ortamda yenilikçi bakış açısı ile kitlelerinin ilgisini çektiğini gözlemledik.

AHL Park’ı geniş kitlelere ulaştırmak için hem geleneksel hem de dijital ortamlarda çeşitli çalışmalar yaptık. Yaptığımız çalışmalarla AHL Park ve kullanıcılar arasında bir köprü görevi üstlenerek markanın hedef kitlesini arttırmayı başardık. Alışveriş merkezini geleneksel ve dijital ortamlarda aktif bir hale getirerek bilinirliğini yükselttik.

Telefon alırken neyi önemseriz diye düşündük. Kamera mı? Selfie severler için LG’nin harika kamerasını anlattık. Oyun performansı? LG’nin üstün performansını dijital videolarımızda işledik. Bu içerikleri ilgilenen kitlelerle buluşturduk. Satın alma süreçlerine etkisini kısa süre içerisinde, hep beraber izledik.

Markanın global ile iletişim içerisinde çalışarak, kurumsal kimliğe uygun lokalize çalışmalar üretmek istedik. Çalışmaların ilk aşamasından baskı/uygulama süreçlerine kadar her anında destek olduk. Toplam bir hafta içerisinde 21 kreatif materyal üretimi gerçekleştirdik.

Marka ile iletişim içerisinde çalışanlarla lifestyle fotoğraflar çekilmesi sağlayarak bu fotoğraflar üzerinden tasarım çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Schneider Electric için sosyal medya ve banner olmak üzere toplam 67 kreatif tasarım ürettik. 172 farklı boyuta uyarladık.

 Greyder hakkında çok fazla yanlış bilgi vardı. Bunun önüne geçmek için bizden medya ve içerik önerileri istediler. Markaya özel forum, liste içerik siteleri gibi platformlar üzerinde çalıştık. Ancak önceliğimiz Wikipedia sayfasını güncellemekti. Sayfa üzerinde 59 güncelleme ile benzer isme sahip diğer markalardan farklılaşarak hedef kitleye doğru bilgileri sunabildik.

Fabcio markasının, marka hikayesinin oluşturulması ve marka konumlandırması sonrasındaki kreatif sürecin yönetilmesi isteniyordu. Markanın global perspektifini yansıtmak için Dünyaca ünlü İtalyan mutfağını küçük ev aletleri üreten markamız ile eşleştirmek için marka hikayesini yeniden oluşturduk.

Deka İnşaat, kurumsal duruşunu ve projelerini sergileyebildiği, tasvir edici bir web sitesi talebinde bulundu. Arayüzün sade ve kullanıcı dostu olmasını hedefleyerek mobil uyumlu web sitesini olabildiğince kullanışlı kıldık. Bu çerçevede üretilen içeriklerin de hem marka hem de işler hakkında bilgilendirici olmasını sağladık. 

Kullanıcıların daha çok konuştuğu alanları tespit ederek iletişim sürecini başlattık. Ana mecralar olarak forumları ve kapalı grupları kullanmaya karar verdik. Bu mecralarda yer alan kanaat önderleri ve mecralar ile işbirliği sağlayarak marka hakkında dijital PR çalışması gerçekleştirdik.
Hedef kitlenin ilgili ile takip ettiği teknoloji influencer’larına yönlenerek etki düzeylerine yönelik araştırmalar gerçekleştirdik. Bulduğumuz sonuçları karşılaştırarak işbirliği yapacağımız influencer’ı belirledik. Ürünü deneyimlemesini sağlayarak video üretim aşamalarında yer aldık.
Sosyal medya iletişimi ile akademisyenler, sektör profesyonelleri ve ilgili lisans bölümü öğrencilerinden oluşan 200 binden fazla kişiye ulaştık. Web site üzerinden kayıtlar toplayarak etkinliğe yaklaşık 1.500 kişinin katılımını sağladık. 
Kampanya sonunda teaser sürecinde beklenen merakı yarattık ve insanlar Astronot’un kim olduğu ile ilgili merak duymaya başladılar. Kampanyamızda yapmış olduğumuz içerik seedingleri ile 3.318.219 insana eriştik.  
 Hazırlamış olduğumuz film pek çok networkte paylaşıldı. QNET ve paydaşlarının beğendiği dijital bir içerik oldu. Bu içerik 1 günde çekildi ve film çekilmeden önce müşteri bizi çok iyi misafir etti. Filmi 7 günde montajlanarak, 1 günde arter effect’lenerek yayına hazır hale getirdik.
Anneler Günü için ilgili kitlenin nerelerde olduğunun farkındaydık. Kadın forumları ve anne-çocuk grupları için unique içerikler ürettik. Tüm çalışmaların başrolünde ise reklam filmimiz vardı. Bunu, sözlükler ve liste içerik siteleriyle destekledik.
Kullanışlı ve nitelikli bir e-ticaret sitemiz oldu. SEO alt yapısını kuvvetli olan bu sitenin doğal aramalardan aldığı trafik ciddi derecede artış gösterdi. Site Alexa verilerine göre 1 yıl içerisinde hızlı bir ivme kazandı. SEO alt yapısının web sitesi trafiğini nasıl etkilediğini birlikte izledik.
Yeşilay, “#BirNedenimVar“ sigarayı bırakıp, sağlıklı bir yaşama başlamak için insanlar nedenlerini paylaşsınlar beklentisini açıklamıştı. Bu sayede birbirinden ünlü oyuncularla anlaştık, onların nedenlerini kendi ağızlarından dinledik.